Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łukcie

Jasełka w GOK i DPS w Molzie

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny pełen radości, miłości i pokoju. W tej  światecznej atmosferze uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Mostkowie  pod opieką Pani katechetki Wioletty Piotrowskiej  29 grudnia 2014 roku zaprezentowali w Gminnym Ośrodku Kultury Jasełka.

Na widowni zasiedli mieszkańcy naszej gminy a wśród nich Wójt Gminy Łukta  Pan Robert Malinowski i ksiądz prałat Kazimierz Dubowski. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Anna Czubkowska.

Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Po przedstawieniu Wójt Gminy Łukta podziękowa artystom za zaangażowanie i wręczył słodki upominek.

Wszytkim przybyłym na przedstawienie serdecznie dziękujemy.

Jeszcze w świątecznej atmosferze 7 stycznia roku 2015 młodzi aktorzy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Molzie. Mieszkańcy z radością  przyjęli zaprezentowaną przez uczniów historię narodzenia Jezusa włączając się w śpiew kolęd. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz proboszcz Jerzy Malewicki, który po przedstawieniu podziękował młodym aktorom i obdarował wszystkich słodyczami.

Autor: W. Piotrowska